Monday, October 14, 2019
Ballina Autorët Postime nga Lira S

Lira S

135 POSTIME 0 KOMENTET

Ministri Fazliu bashkë me kryetar të komunave në Bruksel takojnë Komitetin...

https://www.flickr.com/photos/cor-photos/48088406618/in/album-72157709144790857/ Ministri i vetëqeverisjes lokale, Suhejl Fazliu dhe kryetarët e njëmbëdhjetë komunave në takimin e Komitetit të përbashkët konsultativ të Maqedonisë së Veriut dhe Komitetin...

Fazliu në takimin e Komitetit të Përbashkët Konsultativ mes Maqedonisë Veriore...

Ministri për Pushtetit Lokal Suhejl Fazliu, së bashku me kryetarët e 11 komunave dhe kryetarin e BNJVL njëkohësisht edhe  kryetar i Shkupit Petre Shilegov...

Takim informativ për projekte ideore në kuadër të Programit ndërkufitar midis...

Ministri i vetëqeverisjes lokale, Suhejl Fazliu, sot morri pjesë në takimin informativ për  promovimin e procesit konsultativ për identifikimin e ideve për projekte strategjike...

Fazliu: Komunat nuk funksionojnë siç duhet

Avancimi i decentralizimit është një prej përcaktimeve kyçe të Qeverisë. Me përkushtim punohet në këtë plan dhe përmes projekteve që në këtë moment Ministria...

Zaev kthehet në Shkup me premtim të ri nga kancelarja Merkel

Kryeministri Zoran Zaev kthehet nga Berlini me një premtim të ri nga kancelarja Angela Merkel. Nuk ka informata nëse kryeministri ka ndërruar qëndrimin se...

Zaev takon Merkelin: Maqedonia e Veriut do t’i fillojë negociatat me...

Delegacioni i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut i udhëhequr nga Zoran Zaev së bashku me zëvendëspresidentin për çështje europiane, Bujar Osmani dhe ministrin e...

ZAEV: MERKEL NA PREMTOI MIRATIMIN E GJERMANISË PËR DATËS E NEGOCIATAVE

Gjermania do të miratojë dhënien e datës për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE. Këtë e ka konfirmuar sot...

CDU: Pa nervozë, datë do të ketë

ga CDU-ja qeveritare e kancelares Angela Merkel për “Frankfurter algemajne cajtung” thonë se “nuk kuptojnë pse është aq problem i madh anulimi për tre...

Sheqerinska: E meritojmë t’i fillojmë negociatat me BE-në

“Është koha që Këshilli i Evropës ta ndjekë rekomandimin e qartë të Komisionit evropian dhe të caktojë datë për fillim të negociatave për anëtarësim...

Në Kuvend debatohet për Ligjin për lojërat e fatit, a do...

Në seancën e komisionit parlamentar për financim dhe buxhet ka filluar debati publik për propozim ligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për lojërat...
37,568FansaPëlqeje
- Advertisement -

EDITOR PICKS