Sunday, September 22, 2019
Ballina Autorët Postime nga Bujar

Bujar

218 POSTIME 0 KOMENTET

Lupço Palevski arrestohet në Beograd

Biznesmeni nga Shkupi, Lupço Palevski – Pallço dje është arrestuar në Beograd, informon portali Skopje 1, transmeton koha.mk. Pallço është arrestuar në momentin kur...

Fillon dorëzimi i lëndëve nga PSP-ja në PP

Prokuroria Speciale Publike prej sot duhet të fillojë t’ia dorëzojë lëndët Prokurorisë Publike të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Prokurori publik, Lubomir Joveski thotë se...

Han: Maqedonia e Veriut meriton t’i fillojë negociatat me BE-në

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria meritojnë hapje të negociatave për anëtarësim në BE, thotë në një intervistë për gazetën malazeze “Vijesti” eurokomisari Johanes Han,...

Afati për Specialen po skadon, partitë e hedhin fajin për mossuksesin...

Dy ditë para skadimit të mandatit të prokurores speciale publike Katica Janeva më 15 shtator, opinioni profesional, partitë dhe prokurorët po tentojnë që të...

Osmani në ofanzivë diplomatike

Zëvendëskryeministri i obliguar për çështje evropiane, Bujar Osmani, sot për vizitë pune do të qëndrojë në Mbretërinë e Suedisë, ku do të mbajë takime...

“Nuk kërkojmë autonomi, por pavarësi”. Intervista ekskluzive e Ismail Qemalit në...

Gazeta franceze, “Journal des Débats Politiques et Littéraires”, ka botuar të martën e 26 nëntorit 1912, në ballinë, intervistën e Ismail Qemalit, zhvilluar në...

Schumacherit i kthehet vetëdija

Raporothet se Michael Schumacherit i është kthyer vetëdija pas një tretmani të qelizave në një spital në Paris, shkruan Daily Mail. Kampioni i shtatëfishtë në...

Paralajmërimi i ekspertëve: Perëndimi po krijon një “inkubator” të ri terrorist

Tetëmbëdhjetë vjet pas sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001, zyrtarët e luftës kundër-terrorizmit paralajmërojnë se koalicioni po ndihmon që historia të përsëritet. Një grup prej...

Për periudhën e mesjetës dhe Goce Delçevin do të harmonizohen ekspertët...

Periudha e mesjetës dhe personalitetit dhe veprës së Goce Delçevit do të gjendet në tryezë sot dhe nesër në takimin e Komisionit të Përzierë...

Nuk ka paralajmërim për takim të ri Zaev-Mickovski

Të hapur për bisedime të reja, por pa paralajmërime për tërheqje nga qëndrimet tashmë të vërtetuara për prokurorinë e re publike, në të cilën...
37,601FansaPëlqeje
- Advertisement -

EDITOR PICKS