Monday, October 14, 2019
Ballina Autorët Postime nga admin

admin

20 POSTIME 0 KOMENTET

Dështon opsioni i mundshëm për koalicion LDK-VV, nuk e lëshojnë postin...

Ndërkohë partitë politike kanë filluar të mendojnë për koalicionet parazgjedhore. Por, jehonë më të madhe pati mundësia e një koalicioni parazgjedhor mes dy partive më...

Ministria për Vetëqeverisje Lokale është një nga institucionet më transparente në...

Qendra për komunikime qytetare sot ka publikuar rangimin e institucioneve sipas indeksit për transparencë aktive, gjegjësisht sipas publikimit proaktiv të publikimit të informatave me karakter...

(VIDEO) – Ministri Fazliu: 4 milionë e 930 mijë euro në...

Ministria e Vetëqeverisjes Lokale bën thirrja publike për ide projektuese për realizimin e një projekti strategjik ndërkufitar në mes Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut....

RDK: Maqedonia e Veriut meriton të jetë pjesë e BE-së

29.05.2019 - Rilindja Demokratike Kombëtare vlerëson se raporti i fundit i progresit të Maqedonisë së Veriut që u publikua sot nga ana e Bashkimit...

(Video)-Shqiptari thëret Ezanin në katedralen më të njohur të Parisit –...

Ezani në katedralen më të njohur të Parisit “Saint-Louis-des-Invalides”.   Filharmonia e Kosovës ka mbajtur dje në mbrëmje në kryeqytetin francez koncertin, “Koncerti për Paqe”, për...

Ministri Fazliu në iftarin e shtruar nga Ambasada e Turqisë në...

Në iftarin e shtruar nga Ambasada e Turqisë në Shkup në bashkëpunim me Universitetin Ndërkombëtar Ballkanik (IBU) në të cilin morën pjesë, presidenti i...

Gjinushi: Akademik e ministër më ka bërë matematika, jo politika

Anila Dedaj 4 pozicionet vakante në Akademinë e Shkencave, në sajë të zgjedhjeve që u mbajtën ditën e djeshme duket se janë plotësuar. Në pritje...

Ua prishi tymin e duhanit nxënësve, tre persona e rrahin drejtorin...

Agron Istogu u rrah dje nga tre persona që nuk janë nxënës të shkollës “Anton Çeta”. Në përleshje u përfshinë edhe mësimdhënës të cilët...

Kreu i RDK-së Vesel Memedi priti Kryetarin e Parlamentit Turk z....

Sot në aeroportin e Shkupit Kryetari i RDK-së, njëherit edhe nenkryetar i Kuvendit z. Vesel Memedi priti Kryetarin e ParlamentitTurk z. Mustafa Shentop. Kreu i...

Konfiskohen rreth 2 mijë paketime të barnave pa banderola

Rreth këtij rasti është njoftuar edhe prokuroria. Rasti po vazhdon të mbetet nën hetime. “Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupcionit në Pejë ...
37,568FansaPëlqeje
- Advertisement -

EDITOR PICKS