Ballina Bota NATO mesazh të fuqishëm për Vesel Memedin

NATO mesazh të fuqishëm për Vesel Memedin

706
0

 

Nato nëpërmes një mesazhi të dërguar në adresën e kryetarit të Rilindjes Demokratike Kombëtare shprehë mirënjohje të veçantë për punën e kryer nga ana e Vesel Memedit në Asamblen e Përgjithshme të Nato-së, dhe i shprehë mirënjohje të veçantë për kontributin e tijë dhënë në kuadër të kësaj Aleance, gjithashtu mesazhi më i fuqishëm ishte pjesa ku Nato e ftonë kryetarin Memedi të jetë pjesë e kësaj organizate në kuadër të pozicionit si Ambasador dhe të vazhdojnë bashkëpunimin e deritanishëm, gjithashtu në formë të shkruar kryetarja e Asamblesë Madeleine Moon e ftonë Memedin të qëndrojë në komunikim me zyrtarët e NATO-së.

Në vazhdim mund të shihni postimin e plotë në Facebook :

“Është nder dhe kënaqësi kur vlerësohesh për punën që e ke kry me sinqeritet të lartë në kuadër të Asamblesë Parlamentare të NATOs. Edhe pse të vegjël, gjurmët janë të mëdha edhe në arenën ndërkombëtare. Ishte nder të përfaqësoja delegacionin e NATOs të vendit tonë në Asamblenë Parlamentare të NATOs.” – shkruan Memedi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu