Ballina Lajme nga Maqedonia Sërish tërmet në Maqedoninë e Veriut

Sërish tërmet në Maqedoninë e Veriut

15
0

Rrjeti sizmologjik telemetrisë i Republikës së Maqedonisë së Veriut, ka regjistruar një tërmet dje në orën 03 dhe 51 minuta, epiqendra e të cilit ishte 13 km në veriperëndim të Pehçevës, përcjell Portalb.mk.

Sipas shkallës së Rihterit tërmeti ishte 2.3 shkallë, dhe u ndje nga banorët e Pehçevës, Berovës dhe rrethinës me intensitet të gradës III sipas shkallës makroizmike evropiane.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu